Lekturki spod chmurki

Klasa 2a już po raz drugi przystąpiła do realizacji projektu czytelniczego: "Lekturki spod chmurki".

Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III.

Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.

W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.

W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

Po zakończeniu projektu zaangażowani uczniowie otrzymają dyplomy, a oprócz tego posiądą wiedzę, dzięki której lepiej będą mogli dbać o Ziemię.

Monika Jastrząbek

Data dodania: 2020-09-18 18:11:40