LEKCJA EUROPEJSKA

Lekcja Europejska- temat „Unia Europejska w pigułce". Od wizyty w Domu Europy we Wrocławiu (drugi jest w Warszawie) 24.01.2023 r.  klasy 8b i 8c rozpoczęły pogłębianie wiedzy o strukturach unijnych.

Prelegent, który prowadził spotkanie był bardzo rzeczowy. Za pomocą prezentacji wprowadził uczniów w „świat wiedzy o Unii" przedstawiający drogę do powstania tej organizacji - od Ojców Założycieli, poprzez traktaty paryski, rzymski, aż do wstąpienia Chorwacji w jej struktury w 2013 r.). Uczestnicy podczas wykładu odpowiadali na zadawane pytania, układali puzzle związane z tematyką prezentacji. W dalszej części dowiedzieli się ile państw unijnych wprowadziło walutę Euro, jakie są symbole Unii, jakie działania podejmuje ta organizacja na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

Na koniec uczestnicy rozwiązywali quiz, polegający na łączeniu charakterystycznych zabytków, budowli, samochodów i innych pojazdów, symboli z odpowiednim państwem unijnym.

Po wykładzie Prelegent zaprosił wszystkich uczestników do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Dzięki lekcji, która zawierała pouczające informacje, uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat organizacji, którą jest Unia Europejska.

Było warto!

Po lekcji edukacyjnej przyszedł czas na chwilę zabawy. Odwiedziliśmy wystawę klocków Lego w Sky Tower.

Małgorzata Maksymów i Mariola Pokładek

Data dodania: 2023-02-07 22:00:10