„Las bliżej nas” - warsztaty edukacji leśnej

Jak co roku wiosną Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej, we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec, zorganizowało warsztaty edukacji leśnej przeznaczone dla uczniów klas drugich bolesławieckich szkół. W dniach 11 i 12 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. 2a i 2b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu również wzięli w nich udział.

Piękna pogoda zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu - na terenie szkółki leśnej w Osieczowie. Dzieci poznały pracę leśników, przypomniały sobie zasady zachowania w lesie, zdobyły wiedzę przyrodniczą o drzewach i gatunkach zwierząt leśnych, a nawet próbowały rozpoznawać ich tropy. Dodatkową atrakcją wyjazdu było ognisko rozpalone przez gościnnych leśników.

Podsumowaniem warsztatów będzie konkurs, w ramach którego reprezentanci klas drugich będą mieli okazję popisać się swoją wiedzą o lesie i jego mieszkańcach

.Monika Jastrząbek

Data dodania: 2024-04-12 22:35:21