Laboratoria Przyszłości- kl. 8a

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3  w Bolesławcu korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Klasa 8a do realizacji podstawy programowej wykorzystała na zajęciach z wychowawcą sprzęt w kuchni zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, w czasie których przygotowywane zostały gofry. Podczas zajęć  uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, doskonalili umiejętności posługiwania się sztućcami, uczyli się przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalali nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. We wrześniu pięknie zapachniało w naszej szkole, tym razem uczniowie klasy 8a zapoznali się z „magicznym” urządzeniem gofrownicą i tajemnym przepisem  na pyszne gofry. Uczniowie z wielkim zapałem odmierzali składniki i wsypywali je do miski robota. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpili do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!! Było słodko, smacznie i zdrowo, a głównym dodatkiem do gofrów były zdrowe przysmaki w postaci bananów, arbuza czy winogron.

Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów.

Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Informacje o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

Patrycja Kasperek

Data dodania: 2022-10-24 19:12:48