Konkurs ''Życie w ekosystemie leśnym''

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pt.: „Życie w ekosystemie leśnym”,

który skierowany jest do uczniów z klas 5-8 Szkoły Podstawowej nr 3

Termin i miejsce konkursu: 03 czerwca 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu

Cele konkursu:

- Wzbudzanie zainteresowania florą i fauną polskich lasów

- Poznanie znaczenia przyrodniczego i gospodarczego kompleksów leśnych

- Zainteresowanie przyrodą ojczystą, jej walorami i osobliwościami

- Wdrażanie do poszanowania biotopu i biocenozy obszarów prawnie chronionych w Polsce

Charakter konkursu:

Do konkursu zapraszam uczniów zainteresowanych przyrodą i biologią. Test wiedzy będzie dostosowany do dwóch poziomów wiekowych: osobny dla klas 5-6 i 7-8. Test złożony będzie z 30 pytań, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

Docelowa grupa uczniów: około 40 osób ( po 5 uczniów z każdej z klas).

Sposób wyłonienie laureatów:  8 uczestników z największą ilością zgromadzonych punktów otrzyma nagrody indywidualne. W razie konieczności odbędzie się dogrywka, odpowiedź ustna zdecyduje o zajętym miejscu.

Zalecane źródła wiedzy: podręcznik do przyrody , podręczniki do biologii szkoły podstawowej, foldery, encyklopedie, broszury, czasopisma oraz  filmy i audycje o tematyce przyrodniczej.

Nagrody : książki/ gry dydaktyczne

Wyniki konkursu : regulamin konkursu, lista laureatów i zdjęcia z wręczenia nagród zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Zapisy :  nauczyciel biologii przyjmuje zgłoszenia do 16 maja 2022 r.

Odpowiedzialna:

Bożena Oleksiuk- Rokoszna