Konkurs Macmillan Primary School Tournament - sukces Zofii Gawlik

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Gawlik z kl. 6b w dniu 9 maja 2023 r. uzyskała najlepszy wynik w powiatowym konkursie z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament w kategorii klas IV-VI. Konkurs pod patronatem wydawnictwa Macmillan Polska odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu.

W konkursie wzięło udział 71 uczniów z 13 szkół, w tym 20 uczniów z klas II-III, 21 uczniów z klas IV-VI oraz 30 uczniów z klas VII-VIII. Uczestnicy reprezentowali między innymi Szkołę Podstawową nr 2 w Lwówku Śląskim, Szkołę Podstawową w Tomaszowie Bolesławieckim, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach czy Szkołę Podstawową nr 4 w Bolesławcu. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 45-minutowego testu.

Na wyrazy uznania zasługują także pozostali uczniowie naszej szkoły: Sara Jaskot z kl. 6b, Amelia Kunecka z kl. 8b, Kamil Kuszka z kl. 7a oraz Hania Andrukiewicz i Antoni Gawlik z kl. 3b.

Konkurs odbył się pod patronatem Wydawnictwa Macmillan. Gościem honorowym podczas konkursu był Pan Andrzej Skwiercz - reprezentant Wydawnictwa Macmillan Polska. To właśnie wydawnictwo Macmillan Polska objęło patronat nad konkursem i ufundowało nagrody dla jego uczestników. Celem konkursu była wspólna inicjatywa, by rozbudzić w dzieciach pasję uczenia się języka angielskiego.

Opracowała Patrycja Kasperek

Data dodania: 2023-05-14 21:24:51