Konkurs dla uczniów bolesławieckich szkół podstawowych Domowe laboratorium

Regulamin konkursu dla uczniów bolesławieckich szkół podstawowych Domowe laboratorium
Organizator:
Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy
Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej
Cel:
- Promowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Bolesławca.
- Utrwalenie wiedzy zdobytej w szkole oraz w sieci.
- Promocja akcji #zostańwdomu
- Aktywizacja uczniów szkół podstawowych w zakresie edukacji technicznej i ekologicznej.
Warunki uczestnictwa:
Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych działających na terenie Bolesławca.
Zadaniem uczestnika jest wykonanie konstrukcji (może to być przedmiot użytkowy, zabawka,przedmiot dekoracyjny) lub eksperymentu naukowo technicznego na podsta wie propozycji zamieszczonych na stronie Centrum Wiedzy lub znalezionych samodzielnie w literaturze popularnonaukowej i/lub w internecie. Warunkiem koniecznym jest użycie materiałów i urządzeń codziennego użytku, będących do dyspozycji domowników.
Termin
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 maja 2020 r w MBP CW. Będzie polegało na prezentacji przez autora wykonanej samodzielnie w domu konstrukcji lub zaprezentowaniu przygotowanego w domu eksperymentu/pokazu naukowego. Prezentacja lub pokaz muszą być uzupe łnione komentarzem i objaśnieniami sposobu ich wykonania.
Zgłoszenia:
Zgłoszeń do dnia 17 kwietnia 2020 r należy dokonywać drogą elektroniczną na załączonym formularzu (skan, zdjęcie) na adres: jsawic ka@mbp.boleslawiec.pl
Nagrody:
Nagrodami będą bony zakupowe do jednego z bolesławieckich sklepów z artykułami elektronicznymi
o wartości :
I miejsce 150 zł
II miejsce 100 zł
III miejsce– 50 zł

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych:wiekowych:
- uczniowie klas I uczniowie klas I –– III
-uczniowie klas IV uczniowie klas IV –– VIII;VIII;
oraz dwóch kategoriach tematycznych :
-konstrukcjakonstrukcja
-eksperyment / pokazeksperyment / pokaz
Komisja konkursowa:

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów wyłoni laureatów konkursu, na podstawie zdobytych przez nich punktów. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu.przez nich punktów.

SZCZEGÓŁY:

Data dodania: 2020-03-25 09:02:28