Konkurs dla kl. III.

Jesienią bieżącego roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu było organizatorem akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów klas III szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Bolesławiec.

21 września 2018 roku nasi uczniowie z klasy III a wraz z wychowawcą Hanną Paligą wzięli udział w warsztatach terenowych pod nazwą „Woda źródło życia, czyli z PWiK o wodzie, ściekach i zielonej energii. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z produkcją wody, oczyszczaniem ścieków oraz produkcją zielonej energii. Po warsztatach otrzymaliśmy materiały pomocnicze w celu przygotowania się do konkursu oraz zostaliśmy zobowiązani do wykonania plakatu promującego picie wody z kranu jako proekologicznego stylu życia.

Pani Hanna Paliga zorganizowała konkurs klasowy w celu utrwalenia zdobytej wiedzy i wyłonienia dwóch reprezentantów szkoły do konkursu finałowego. Zostali nimi : Paweł Duda i Hanna Kulig.

10 października 2018 roku w sali konferencyjnej BOK – MCC odbył się konkurs finałowy – nasza Hania Kulig zdobyła II miejsce, a nasz plakat spośród 7 plakatów znalazł się na I miejscu na liście wyróżnionych prac {plakaty nie otrzymywały miejsc, tylko wyróżnienia}.

Data dodania: 2018-10-14 14:25:12
Data edycji: 2018-10-16 15:16:59