Konkurs Biologiczno-Ekologiczny LOP

W dniach 14-15 listopada 2019 uczniowie Szymon Olechnowicz i Igor Szerszunowicz reprezentowali naszą szkołę w finale XXVI Regionalnego Konkursu Biologiczno-Ekologicznego klas 7-8  ,,Ochrona Przyrody w Polsce", którego organizatorem był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze.

Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i finału regionalnego. W etapie szkolnym konkursu uczestniczyło około 604 uczniów szkół podstawowych z terenu byłego województwa jeleniogórskiego. Do etapu rejonowego, który odbył się 24 listopada  w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, zakwalifikowało się 2 uczniów naszej szkoły, którzy awansowali do finału regionalnego. W pisemnej części finału, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Świerzawie uczestniczyło 24 uczniów wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji. Ostatecznie Igor zajął 6, a Szymon 11 miejsce.

Po etapie pisemnym uczniowie wraz z opiekunką Bożeną Rokoszną i organizatorami konkursu wzięli udział w interesującej wycieczce przyrodniczej na trasie Świerzawa- Jelenia Góra - Szklarska Poręba -Pakoszów - Michałowice.

Serdecznie gratulujemy.

B.Oleksiuk- Rokoszna