Klasa 6b w Rudawach Janowickich

W październiku uczniowie klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu wzięli udział w bardzo udanej wycieczce do Rudaw Janowickch. Wyjazdowi klasowemu towarzyszyła świetna pogoda - w sam raz do pieszych, górskich wędrówek. W drodze do „kolorowych jeziorek” - stanowiących pozostałość po eksploatacji rud żelaza i miedzi - podziwiano niesamowite formy skalne, „wyrzeźbione” przez wiatr i wodę. W Siedlęcinie zwiedzano jedyną w swoim rodzaju mieszkalną Wieżę Książęcą, pochodzącą z XIV wieku i stanowiącą dużą atrakcję regionu.

Na zakończenie wycieczki zorganizowano ognisko, przy którym można było odpocząć i upiec smaczne kiełbaski. Nie brakowało też zabaw ruchowych. Wszystkie atrakcje miały miejsce na terenie przyległym do stylowego schroniska górskiego „Szwajcarka”. Opiekę nad uczniami sprawowały panie - Katarzyna Dziedzic i Bożena Oleksiuk-Rokoszna przy aktywnej pomocy pana Kornela Kotwicy.

Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2023-11-03 17:11:15