„Karnawał w pełni!” - przedsięwzięcie edukacyjne Samorządu Uczniowskiego

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat! Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat. Odpowiedź na pytanie, co to jest karnawał, na pewno zna każdy z nas! Karnawał to oczywiście czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.

Z okazji trwającego "Karnawału 2022" klasy IV-VIII wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego - panem Adrianem Banysiem wzięły udział w ciekawym przedsięwzięciu edukacyjnym pt. „Karnawał w pełni!”.

W ramach zajęć z języka niemieckiego o tematyce „Karnawał w krajach DACHL” uczniowie zostali zaznajomieni z najważniejszymi zwyczajami i tradycjami karnawałowymi w krajach niemieckojęzycznych. Młodzież w celu rozwijania umiejętności oraz przyswajania wiadomości językowych miała okazję skorzystać także z tablicy multimedialnej, rozwiązując quizy i zagadki na platformie językowej „Learning Apps”. Kolejną atrakcję stanowił udział poszczególnych klas w zajęciach plastycznych, w czasie których uczniowie wykonali akcesoria i ozdoby karnawałowe, które z kolei zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej. W tym wyjątkowym czasie młodzież miała okazję spędzić czas w swoim towarzystwie, prowadząc wesołe rozmowy i zacieśniając więzi klasowe.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez pana Adriana Banysia pt. „Ewolucja tańca - przemiany tańca na przestrzeni wieków oraz jego zalety i rodzaje”.  W czasie warsztatów każdy mógł dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na temat historii tańca - od towarzyskiego aż po współczesny oraz jak zmieniały się style układów choreograficznych do poszczególnych utworów muzyki popularnej. Uczniowie dowiedzieli się, że taniec to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej oraz w zależności od tego, który rodzaj tańca wybiorą - taniec towarzyski, nowoczesny lub klasyczny - każdy styl da im szereg korzyści fizycznych i psychicznych.

Głównym celem przedsięwzięcia edukacyjnego pt. „Karnawał w pełni!” było przybliżenie społeczności uczniowskiej tematyki karnawału poprzez edukację i rozrywkę, jak także uświadomienie młodzieży znaczenia podejmowania wspólnych działań oraz współpracy, dzięki którym można nie tylko zdobywać wiedzę, ale także czerpać radość i zabawę ze wspólnie spędzonego czasu.

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-01-25 19:06:06