IX Dolnośląska Gala Talentów- relacja finalistki!

Pierwszy dzień wiosny (dla niektórych upragniony Dzień Wagarowicza) wypadł w tym roku „wyjątkowo” 21 marca. Dla mnie data ta oznaczała długo wyczekiwany dzień, w którym miały się odbyć eliminacje rejonowe do IX Dolnośląskiej Gali Talentów, do której zostałam zgłoszona jako reprezentantka naszej szkoły. Wiele tygodni spędziłam z moimi rodzicami na opracowywaniu prezentacji multimedialnej pt. „Mała Artystka”, w której postanowiliśmy opisać moje różnorodne pasje i zainteresowania. W prezentacji zamieściliśmy informacje o moich osiągnięciach plastycznych, ale także literackich, wokalnych, czy fotograficznych.

Oprócz prezentacji multimedialnej przygotowaliśmy siedem plansz z kserokopiami moich rysunków, obrazów i fotografii. W międzyczasie okazało się, że aby dostarczyć te plansze i sztalugi, także w ilości siedmiu sztuk (a jakże) oraz mnie osobiście w ubraniu galowym, musimy zdobyć większy samochód. Pożyczonym busem wypełnionym sztalugami i nadziejami na sukces wyruszyliśmy (ja i tata) wcześnie rano do Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej, gdzie miał odbyć się konkurs. Do eliminacji zgłoszono łącznie 18 kandydatur z regionu jeleniogórskiego, a więc konkurencja była duża, no i oczywiście utalentowana.

Inni uczestnicy byli dobrze przygotowani. Niektórzy śpiewali, inni grali na instrumentach, jeszcze inni recytowali. Były też trzy grupy teatralne z krótkimi, lecz bardzo ciekawymi spektaklami. Przez ponad dwie godziny pięcioosobowe jury miało okazję podziwiać interesujące występy utalentowanych dzieci.

Ja wystąpiłam jako trzecia z kolei. Podczas odtwarzania prezentacji multimedialnej dodawałam do każdego slajdu kilka słów komentarza, a na koniec wyrecytowałam jeden z moich wierszy. Zauważyłam, że mój pokaz wywołał zainteresowanie nie tylko jury, ale także zgromadzonej na widowni publiczności. Świadczyły o tym gromkie brawa na zakończenie prezentacji. Muszę przyznać, że miałam dużą tremę, lecz tata powiedział, że wcale nie było jej słychać w moim głosie.

Po zakończeniu wszystkich występów jury udało się na obrady, a wszystkie bez wyjątku dzieci na zasłużony i niezwykle smaczny poczęstunek. Były tam między innymi własnoręcznie wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach hamburgery, zapiekanki i ciasto. Ale prawdziwą furorę zrobiły bezy przygotowywane na ciekłym azocie, które po włożeniu do buzi powodowały, że dzieci przez pewną chwilę zionęły dymem jak smoki :)

Wzmocnieni pysznym posiłkiem uczestnicy konkursu i widzowie ponownie zajęli miejsca na sali widowiskowej i w napiętej atmosferze oczekiwali powrotu jurorów. Wreszcie poproszono na scenę wszystkich uczestników i nadeszła chwila ogłoszenia wyników. Zgodnie z regulaminem do finałowego koncertu Dolnośląskiej Gali Talentów jury mogło wytypować troje uczestników oraz ewentualnie wyróżnić jeszcze jednego dodatkową nominacją.

Jakaż była moja radość, gdy przewodnicząca jury ogłosiła, że spośród czterech występów wyróżnionych możliwością udziału w finale IX edycji Dolnośląskiej Gali Talentów, która odbędzie się 30 maja 2019 r. w Oleśnicy, znalazła się moja prezentacja! Gromkie brawa trwały kiedy odbieraliśmy gratulacje i dyplomy. Byłam bardzo dumna, że jury doceniło moje zainteresowania i osiągnięcia oraz sposób, w jaki je przedstawiłam.

Oprócz mnie nominacją do finału nagrodzono także drugą uczestniczkę z Bolesławca - Zosię Kołodziej ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Za dwa miesiące pojedziemy więc razem reprezentować nasze miasto podczas gali finałowej DGT, na której wystąpią wszyscy wyróżnieni uczestnicy z całego województwa dolnośląskiego.

Trzymajcie za mnie kciuki!

Maja Wojtowicz, klasa VIa

Chciałabym podziękować Pani Justynie Rapie oraz moim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu występu.

Data dodania: 2019-03-25 08:44:36
Data edycji: 2019-03-25 08:47:28