INTEGRACJA SPORTOWA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ TRANSGRANICZNEGO OBSZARU POLSKI I SAKSONII

OLIMPIADA UCZNIÓW ZE SZKÓŁ POWSZECHNYCH I SPECJALNYCH Z TRANSGRANICZNEGO OBSZARU

18 maja czworo uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w Olimpiadzie dla uczniów szkół powszechnych i specjalnych z transgranicznego obszaru, która odbyła się na kompleksie sportowym przy I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu.

Celem wydarzenia było:

• Niwelowanie barier w kontaktach pomiędzy uczniami szkół specjalnych i powszechnych oraz uczniami szkół różnego rodzaju po obu stronach granicy (w całości transgranicznego obszaru).
  • Aktywizacja uczniów, budowanie wzajemnych relacji i tolerancji.
  • Wzbogacanie osobowości, budowanie poczucia własnej wartości osób uczestniczących w projekcie.

Organizatorzy przygotowali dwanaście konkurencji dla trzech grup wiekowych:

1. Bieg na 60 m
  2. Bieg na 60 m osób poruszających się na wózkach
  3. Bieg na 160 m 8- 10 lat
  4. Bieg na 320 m dziewczęta 11- 13 lat
  5. Bieg na 480 m chłopcy 11- 13 lat, 14-15 dziewczęta (3 okrążenia)
  6. Bieg na 640 m chłopcy 14-15 lat (4 okrążenia)
  7. Skok w dal (odbicie ze strefy 1m)
  8. Rzut piłeczką palantową osób poruszających się na wózkach
  9. Sztafeta integracyjna – 3 zawodników wraz z opiekunem.
  10. Rzut oszczepem piankowym
  11. Rzut piłką Nert
  12. Przeciąganie liny.

W sportowych zmaganiach wzięły udział 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu, Szkoła Specjalna w Hoyerswerda, Powiatowy Zespół Szkół I Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale. Wydarzeniu odbyło się w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni. Radość dzieci ze wspólnej zabawy jest dowodem na to, że w sporcie nic nas nie ogranicza.

Partnerzy projektu:

Powiat Bolesławiecki

Gmina Miejska Bolesławiec

Landkrais Bautzen

Dziękujemy Partnerom projektu zaangażowanym w realizację zadania za możliwość uczestniczenia uczniów naszej szkoły w zorganizowanej imprezie.

Inf. Magda Kurtz

Data dodania: 2022-05-23 21:27:44