II Bolesławiecki Konkurs Wokalny „Być Kobietą”

Dnia 06 czerwca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida - Centrum Wiedzy odbył się finał II Bolesławieckiego Konkursu Wokalnego „Być Kobietą” inspirowanego osobą i działalnością Marii De Mattias - Patronki Miasta Bolesławiec. Konkurs objęty był honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bolesławiec - Pana Piotra Romana.

W konkursie wzięło udział troje przedstawicieli naszej szkoły. W kategorii klas I-III reprezentowała nas uczennica kl. 2a - Zofia Janowska z piosenką „Królestwo Kobiet”, a w kategorii klas IV-VI uczennica kl. 4a - Hanna Szwagierek z piosenką „Wierna, odważna i prawa”. Z kolei w kategorii klas VII-VIII reprezentował nas uczeń kl. 8a - Kacper Gąsiorowski z piosenką „Bez Ciebie”.

Ocenie podlegał: dobór repertuaru, wartości artystyczne prezentowanych utworów, umiejętności wokalne, dykcja, interpretacja, oryginalność wykonania oraz ogólny poziom artystyczny.

Kategoria - szkoły podstawowe - klasy I-III:
I miejsce - Zofia Janowska.

Kategoria - szkoły podstawowe - IV-VI:
I miejsce - Hanna Szwagierek.

Serdeczne gratulacje!

Julianna Karyszyn