Igła z nitką na zajęciach w klasach pierwszych

18 marca 2022 r. gościłam na zajęciach czytelniczych w klasie 1a i 1b. Nasze wspólne czytanie wiersza J. Brzechwy „Tańcowała igła z nitką” oraz wiersza „Wszyscy dla wszystkich”  J. Tuwima posłużyło nam jako temat do rozmowy dotyczący różnych zawodów oraz ich roli w życiu człowieka.

Zabawa była świetna, gdyż podczas czytania panie czyli p. Agnieszka i p. Melania w klasie 1b oraz dwie panie Agnieszki w klasie 1a zamieniły się w nitkę i igłę z tytułowego wiersza J. Brzechwy i wspólnie „uszyły” fartuszek. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest wykonywanie swojej pracy z pasją i zaangażowaniem, o jakich zawodach marzą pierwszaki,  jak również tego, że nawet uczniowie wykonują ważną pracę, jaką jest nauka w szkole i jak powinni być przygotowani codziennie do swoich zajęć.

Na koniec wykonaliśmy fartuszek wg swojego projektu, dzięki czemu przekonaliśmy się, że praca projektanta nie jest wcale  taka prosta.

Nasze spotkanie było również okazją do wręczenia najwytrwalszym uczniom małych niespodzianek za codzienne czytanie w domu.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach rozwijających sprawność czytania.

A.Markowicz

Data dodania: 2022-03-20 11:01:45