„GOJUMP, AFRYKARIUM, MOVIEGATE” - WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WROCŁAWIA

W dniu 17 maja 2022 roku uczniowie klasy 8b wraz z wychowawcą - panem Adrianem Banysiem oraz kolegami i koleżankami z klas 8a i 7b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Opiekunami wycieczki były także panie: Magda Kurtz i Justyna Orszulak.

Pierwszą atrakcją wycieczki był GOJUMP Park Trampolin Wrocław - największy obiekt w Polsce z kilkunastoma trampolinami, skoczniami i innymi konstrukcjami. Wielki, innowacyjny i wyskokowy! Miejsce, w którym rzeczywistość wywraca się do góry nogami i wraca do normy od razu po zakończonej zabawie. Był to dla uczniów doskonały sposób na aktywną rozrywkę, odprężającą umysł i ciało. Uczniowie korzystali ze wszystkich atrakcji parku w strojach sportowych uzupełnionych o specjalne skarpetki. Instruktor przeprowadził z młodzieżą profesjonalną rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód czy zjazdy na pontonach.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. W tym miejscu uczniowie zwiedzili także Afrykarium - największe oceanarium w Polsce prezentujące różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu pod ogólnym hasłem „Życiodajne wody Afryki”.  Uczniowie podziwiali ryby i rośliny z mórz oraz oceanów, które wywarły na nich ogromne wrażenie. Po wyjściu z Afrykarium młodzież pospacerowała jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata.

Następnie uczniowie zwiedzili Rynek Starego Miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki ratusz zachwyciły wszystkich. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które znajdują się na terenie całego Wrocławia. Kolejną atrakcję wyjazdu stanowiła Galeria Sztuki Filmowej - MOVIEGATE z oryginalnymi rekwizytami oraz kostiumami prosto z planów filmowych światowych produkcji. Elementy iluzji zawarte w muzeum były inspirującą przygodą, która z pewnością pobudziła uczniów do poznawania świata nauki. W tym wyjątkowym miejscu młodzież odkryła także historię Wrocławia i schronu znajdującego się pod placem Solnym. Dzięki MOVIEGATE magia kina przenika się z rzeczywistością, co jest gwarancją wspomnień i doświadczeń na miarę uczestnictwa w produkcji filmowej.

Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowania edukacją, kulturą i sportem, integracja zespołu klasowego i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, nauka poprzez zabawę, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej oraz doskonalenia umiejętności życia w grupie.

W pamięci wszystkich uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w pięknym oraz malowniczym Wrocławiu.

Wychowawca kl. 8b:

Adrian Banyś