Gimnastyka z Kubą i Bubą w świetlicy

15 marca 2022 r. spotkałam się kolejny raz z uczniami na świetlicy szkolnej podczas zajęć rozwijających czytanie, dzięki uprzejmości p. B. Obozy i p. M. Kurhan. W tym dniu czytaliśmy opowiadanie z cyklu „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” G. Kasdepke.

Poranek w domu przed wyjściem do szkoły był uciążliwy dla tytułowych bliźniaków i jak się przekonaliśmy po przeczytaniu tego opowiadania, aby rozładować napięcie i kłótnie poranne, można zająć się czymś zupełnie innym i bardziej pożytecznym, jeśli oczywiście mamy na to czas z rana.

Taką gimnastykę w trakcie zajęć świetlicowych zaproponowałyśmy  dzieciom. Wykonywaliśmy różne wygibasy tj. przysiady, pajacyki, skłony, skakaliśmy jak piłeczki, nawet co niektórym udało się zrobić popisowy szpagat. Podczas ćwiczeń powtarzaliśmy liczebniki w języku angielskim i niemieckim, aby dzieciom utrwaliły się ich nazwy. Nasze spotkanie było udane. Za tydzień będziemy poszukiwać pierwszych oznak wiosny.

A.Markowicz

Data dodania: 2022-03-18 19:44:48