FUNKCJONOWANIE SZKOŁY

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Drogi Rodzicu:

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W szkole w dniach 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze. Do szkoły przychodzą tylko Ci uczniowie, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu.
  • od 16 marca 2020r. do 25 marca 2020r. obowiązkowo wszyscy uczniowie nie przychodzą do szkoły. W kolejnych komunikatach przekażę Państwu w jaki sposób zdalnie uczniowie mają pobierać naukę. (To nie jest czas wolny od nauki).
  • dzieci mają unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. restauracje, centra handlowe), dzieci nie powinny spotykać się w grupach;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS. (należy złożyć wniosek Z15A);
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły. Proszę informacje o koronawirusie zdobywać z rzetelnych źródeł https://pacjent.gov.pl/aktualnosci
Data dodania: 2020-03-11 16:47:40