Finał XVI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Krajoznawczego „Bądźmy Przyjaciółmi Przyrody”

W dniu 31.03.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim odbył się etap rejonowy Konkursu Przyrodniczo-Krajoznawczego klas II i III SP „Bądźmy Przyjaciółmi Przyrody”, którego organizatorem był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Guzowski –klasa 2b, Wojciech Polak i  Julia Zdunek – klasa 3a, Amelia Milczarek– klasa 3b. Najwięcej punktów otrzymała Julia Zdunek z klasy 3a i zakwalifikowała się do finału.

W dniu 27.04.2023 r. finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu. Do naszej szkoły przybyło 20 uczniów i 17 opiekunów. Organizatorkami finału były Panie Agnieszka Naprawca oraz Bożena Oboza.

Po napisaniu testu dla uczestników konkursu został zorganizowany poczęstunek. Następnie uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na zorganizowaną wycieczkę krajoznawczą po okolicy: Bolesławiec-Lwówek Śląski-Pilichowice- Bukowiec oraz udali się na nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Skalnik” w Bukowcu. Naszą szkołę reprezentowała Julia Zdunek, natomiast opiekunem była nauczycielka przyrody- Pani Bożena Oleksiuk-Rokoszna.

Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Naprawca, Bożena Oboza