Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Dnia 29 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day), w którym wzięły udział wszystkie klasy I-III. Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Amelia Fita

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego