EKOWYZWANIE 2021

EKOWYZWANIE NA PAŹDZIERNIK 2021 ZOSTAŁO PODJĘTE.

W miesiącu październiku uczniowie klasy 7b przystąpili do ekologicznej akcji EKOWYZWANIE 2021 wg pomysłu papierniczej firmy Herlitz. Ta społeczna inicjatywa polega na zlokalizowaniu zaśmieconego obszaru, który potem wspólnie należy uprzątnąć.

W środę - dnia 27 października-  wyruszono ze szkoły w rękawiczkach i z workami, aby oczyścić wytypowany teren wokół przystanku MZK u zbiegu ulic Ceramicznej i Widok. Najbardziej zaniedbane okazało się miejsce znajdujące się w zagłębieniu terenowym wzdłuż ulicy i gęsto porośnięte krzewami. Znaleziono tam zużytą kosiarkę do trawy, plastikowe elementy aut, metalowe pręty oraz mnóstwo plastikowych i szklanych  butelek. Ten zaniedbany fragment przestrzeni wspólnej został zlokalizowany już podczas wyjścia terenowego w ramach akcji Sprzątania Świata, ale wówczas porządkowano inny rewir. W tym przypadku miały zastosowanie słowa mądrości ludowej: Co się odwlecze, to nie uciecze !  Kolejny już raz udowodniono, że stan środowiska najbliższej okolicy oraz jego estetyka nie są nikomu obojętne.

Inf. Bożena Oleksiuk-Rokoszna

Data dodania: 2021-11-01 16:08:17