„Eko-Zabawki” - wystawa prac uczniów szkoły

Istotną rolę w edukacji młodego pokolenia powinna zajmować ekologia. To na niej powinniśmy skupić nasze działania i to również jej powinniśmy poświęcać wiele czasu i uwagi. To, jak dziecko widzi świat, ma integralny wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta za kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego już teraz warto uczyć, zachęcać i pobudzać do działań ekologicznych uczniów. Projekt ekologiczny „Eko -Zabawki” ma być nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim zalążkiem edukacji proekologicznej. Ma zachęcać uczniów do odkrywania świata, ma pobudzać kreatywność, ma dawać radość tworzenia, ale przede wszystkim ma pokazywać, jak wiele zależy od nas samych. Jak młody człowiek każdego dnia i w każdej sytuacji może wiele zdziałać w kierunku dobra planety Ziemi. Niech ten projekt - płynący z naszych wewnętrznych przekonań i zamiłowań do idei recyklingu - pozwoli tworzyć nową eko-edukację.

Takie działania edukacyjne są inwestycją w środowisko i to chyba najbardziej opłacalną. Część zmian, jaka zaszła w środowisku, jest w dużym stopniu nieodwracalna. Część z nich będzie wymagała wytężonego wysiłku liczonego nie w latach, ale w pokoleniach. Dlatego bez zaangażowania do nich najmłodszych, bez wpojenia im wzorców, nauczenia odpowiedzialności i edukacji o roli człowieka w przyrodzie, kolejne pokolenia będą popełniały te same błędy, które robiliśmy my - obecni dorośli.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu podeszli wzorowo do projektu ekologicznego -  przygotowując „eko-zabawki”. Pomysłowość naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania! Wśród zabawek znajdziemy m.in. boisko do gry w piłkarzyki, kukiełki, węże, gry z salonu gier i wiele, wiele innych znakomitych pomysłów. Prace naszych uczniów zostały zaprezentowane na eko-wystawie znajdującej się w naszej szkole na pierwszym piętrze koło biblioteki szkolnej.

/Opracowała: Patrycja Kasperek/

Data dodania: 2024-05-19 22:42:29