E-Konferencja Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK

4 marca 2021 roku na platformie Microsoft Teams odbyła się E-Konferencja Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej pt. " Żołnierze AK w podziemiu antykomunistycznym." Patronat nad przedsięwzięciem objął p. Roman Kowalczyk- Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa- Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Podczas tegorocznej konferencji , która w ubiegłych latach  zawsze odbywała się w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele poszczególnych szkół w ramach 10. wystawy organizowanej przez Rodzinę, zaprezentowali sylwetki zamordowanych 1 marca 1951 roku członków zarządu Zrzeszenia " Wolność i Niezawisłość ".

W trakcie spotkania nauczyciel historii oraz uczniowie z klasy 8A, przedstawili prezentację multimedialną , za pomocą której upamiętnili postać Franciszka Błażeja ps. " Roman", "Tadeusz", " Poleski" , " Bogusław". Naszą szkołę na uroczystości reprezentowali: p. Małgorzata Maksymów - nauczyciel historii oraz uczniowie: Amelia Wróbel, Anna Żak, Krzysztof Ptak oraz Marcel Żak.

Małgorzata Maksymów - opiekun i nauczyciel historii

link do prezentacji: https://youtu.be/ET6Yq3bs6MI