DZIEŃ KOBIET Z KSIĄŻKĄ

W dniu 8 marca uczniów w świetlicy odwiedziła p. A. Markowicz- opiekunka naszej szkolnej biblioteki. Dzięki owocnej współpracy ze strony wychowawczyń świetlicy: p. M. Kurhan i p. B. Obozy i wielu zajęć czytelniczych, które rozwijają kompetencje czytelnicze naszych uczniów, tego dnia przyszła kolej na niepozorną książkę Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba- czyli awantura do kwadratu”. Pan Grzegorz Kasdepke jest autorem wielu bajek i opowiadań dla dzieci oraz laureatem takich nagród jak: Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego i Nagrody Edukacja XXI .

Uczniowie poznali bohaterów książki w opowiadaniu pt. „Pomyłka”. W opowiadaniu tytułowi bliźniacy obchodzą w szkole Dzień Kobiet, a z tej sytuacji robi  się niezłe zamieszanie zarówno w szkole, jak i w domu.

Wszyscy uczestnicy zajęć świetlicowych  chętnie wysłuchali całego opowiadania,  a na koniec wykonali tytułową myszkę z papieru, jako prezent dla wszystkich Kobiet dużych i małych.

Za tydzień spotkamy się znów  w świetlicy, aby trochę rozruszać się na wiosnę  i nabrać kondycji przed wiosennymi zabawami na podwórku. Do zobaczenia!

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2022-03-10 19:39:08