DZIEŃ KOBIET W KLASIE 8B

W dniu 9 marca 2022 roku klasa 8b wraz z wychowawcą - panem Adrianem Banysiem oraz opiekunem - panią Magdą Kurtz wzięła udział w obchodach klasowego Dnia Kobiet.

Młodzież wraz z opiekunami udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida - Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Uczniowie podziwiali tam wystawę artystyczną pt. "Bolesławianki, bolesławianie - pokażcie się!". Uczniowie zostali zapoznani przez animatora - panią Katarzynę Zarówny z głównym celem wystawy, której tytuł mówi już dużo o idei tego przedsięwzięcia. Stowarzyszenie "In Gremio" za cel postawiło sobie bowiem promowanie lokalnych artystów - amatorów. Młodzież miała okazję poznać twórczość 24 artystek i artystów z naszego miasta. Wyjątkowo, w ramach wystawy "Kreacja dźwięku", uczniowie zobaczyli także przedpremierowo ekspozycję muzycznych stanowisk interaktywnych. Było głośno i wesoło.

Po czasie spędzonym w Centrum Wiedzy uczniowie skorzystali także z bolesławieckiej tężni solankowej, funkcjonującej na plantach miejskich naprzeciw Miejskiej Biblioteki Publicznej. Następnie, korzystając z pięknej słonecznej pogody, klasa udała się na spacer po bolesławieckim rynku. Piesza wędrówka ulicami miasta zakończyła się poczęstunkiem w jednej z bolesławieckich pizzerii. Młodzież miała okazję nabyć oraz doskonalić umiejętność zamawiania posiłku w restauracji. Czas w oczekiwaniu na zamówienie upłynął uczniom w miłej i sympatycznej atmosferze.

W tym wyjątkowym dniu klasa 8b miała okazję spędzić czas w swoim towarzystwie, prowadząc wesołe rozmowy i zacieśniając więzi klasowe. To był wspaniały, pełen wielu wrażeń i radości dzień.

Wychowawca kl. 8b:

Adrian Banyś