Dzień Języków Obcych

W dniu 14 czerwca 2024 r. odbyły się szkolne obchody Dnia Języków Obcych, w ramach których młodzież została zaznajomiona z bogactwem oraz różnorodnością językową Europy, a także z kulturą jej mieszkańców.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych przygotował specjalne spotkanie z klasami IV-VIII pt. „Europa - nasz dom”, które miało na celu zachęcenie do poznawania wybranych państw europejskich oraz ukazanie korzyści płynących z nauki języków obcych. Wcześniej każda z klas IV-VIII losowała jeden kraj, o którym miała przygotować ciekawe materiały. Metody i formy pracy były dowolne, a więc nie zabrakło przepięknych i innowacyjnych pomysłów oraz bardzo twórczych prezentacji. Wykonanie przez uczniów prac projektowych o poszczególnych krajach Europy pokazało, jak wspaniałym doświadczeniem może być praca zespołowa i jakie pożyteczne efekty może przynieść. Z kolei dzieci z kl. I-III dowiedziały się o wielu ciekawostkach związanych z krajami Europy oraz rysowały i wykonywały własne flagi europejskie.

Nauczyciele rozwijali także umiejętności językowe uczniów poprzez udział w grach i zabawach w ramach nauczanego języka obcego. Młodzież miała okazję skorzystać z tablicy multimedialnej, rozwiązując quizy i zagadki na platformie „Learning Apps”. Natomiast zdobyta wiedza stała się punktem wyjścia do przeprowadzenia quizu „Kahoot” o krajach Europy. Całość obchodów Dnia Języków Obcych dopełniła degustacja specjałów europejskich w ramach prezentacji prac projektowych uczniów. W tym wyjątkowym dniu zostały wręczone także dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów kl. VI-VIII za ich wysokie osiągnięcia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z języka niemieckiego.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu, w składzie: pani Agnieszka Markowicz, pani Katarzyna Wierzejska, pani Patrycja Kasperek i pan Adrian Banyś, dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w przedsięwzięciu. Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem przygotowali się do szkolnego wydarzenia. Było naprawdę kolorowo, ciekawie, zaskakująco oraz smacznie!

Adrian Banyś

Data dodania: 2024-06-16 21:48:57