Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2021 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie klasy II b.
Na uroczystość przybyli: Pani Dyrektor Szkoły Anna Goździk, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie klas I-III.
Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości, pracowników szkoły oraz uczniów.
Uczniowie klasy II b zaprezentowali swoje umiejętności i wiadomości śpiewając hymn, inne piosenki  oraz recytując wiersze.
Każdy uczeń miał swoją rolę- wiersze i piosenki dotyczyły o szkole, o klasie, o bezpiecznej drodze do szkoły, o samopoczuciu wśród koleżanek i kolegów, a także wśród pracowników szkoły, o przyborach szkolnych, o ważnej roli dyżurnego, o pięknej , polskiej jesieni.
Wśród wierszy i piosenek znalazły się także takie o Dniu Edukacji Narodowej. Po złożeniu życzeń nauczycielom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki.
Po wierszach mówiących o tym - Co to jest Polska, po wejściu Sztandaru Szkoły uczniowie klasy II b powtarzali po Pani Dyrektor słowa ślubowania.
Dzieci otrzymały dyplomy upamiętniające ten dzień.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie apelu: Urszula Szaja i Julita Witnik
Data dodania: 2021-10-19 19:02:06