Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12.10.2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Akademię szkolną przygotowali uczniowie klas IV a i VII a pod kierunkiem wychowawców: Patrycji Kasperek oraz Wandy Wysockiej. Pomocą służyli także Gizela Grabowska i opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły - Adrian Banyś.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły wraz z pocztem flagowym. Po wciągnięciu flagi odśpiewano hymn państwowy. Akademia rozpoczęła się przemową dyrektora szkoły - Doroty Basiak, która powitała zgromadzonych gości: Piotra Romana - Prezydenta Miasta, Jarosława Kowalskiego - przewodniczącego Rady Miasta, Eugeniusza Kowalskiego - wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz byłego dyrektora szkoły, Adama Biesiadeckiego - radnego miasta, Barbarę Dąbrowską-Bugaj - byłą dyrektor szkoły, Lucynę Szczegodzińską - byłą dyrektor szkoły, przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, jak także  byłych nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta - Piotr Roman, który zapewnił o dużej życzliwości dla szkoły oraz złożył życzenia na ręce dyrektor z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych oraz miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Następnie głos zabrała Dorota Basiak, która złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Uroczystość przebiegła w miłej oraz radosnej atmosferze. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli także laurki z życzeniami:

„Słowo miłość – za Ich troski,

Słowo wdzięczność – za Ich trud.

Dar to skromny, dar uczniowski,

Wyśpiewany z serc jak z nut.”

Data dodania: 2018-10-14 17:06:50
Data edycji: 2018-10-14 17:26:55