„Martwe znasz prawdy,

w każdej gwiazd iskierce;

Nie znasz prawd żywych,

nie obaczysz cudu!

Miej serce i patrzaj w serce!”

Adam Mickiewicz: "Ballady i romanse".

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Aby dobrze spełniać się w tej roli - poza wiedzą i doświadczeniem - trzeba posiadać umiejętności nawiązywania relacji z uczniami, budowania autorytetu, a także być opiekunem, liderem oraz przyjacielem.

14 października 2022 r. w Dniu Edukacji Narodowej w sali kina „Forum” w Bolesławcu uhonorowani zostali nauczyciele, dla których przekazywanie wiedzy i kształcenie umiejętności to prawdziwa pasja, a nie tylko zawód.

W bolesławieckich obchodach Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli przedstawiciele samorządu, organizacji, instytucji, jak także dyrektorzy Miejskich Przedszkoli Publicznych i Szkół Podstawowych wraz z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi. Organizatorem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej była społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu.

Podczas uroczystości Pan Piotr Roman - Prezydent Miasta Bolesławiec, życzył pracownikom oświaty czerpania radości i satysfakcji z pracy z wychowankami oraz wręczył listy gratulacyjne dyrektorom i nauczycielom, którzy otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec. Dyrektorzy miejskich przedszkoli i szkół wręczyli Nagrody Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec ze Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymały Panie:

Marta Łagowska i Aleksandra Szylin.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi:

Melania BalińskaAdrian BanyśKamila BiesiadeckaAnetta ChodorowskaGizela GrabowskaMonika JastrząbekAgnieszka MarkowiczAgnieszka MichalikBożena ObozaBożena Oleksiuk-RokosznaJustyna OrszulakRenata PałkaHalina SkrzypekRenata SzustakowskaZdzisław WeissKatarzyna WierzejskaJulita WitnikElżbieta Zielonka.

Pani Anna Goździk - dyrektor szkoły, złożyła wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulacje oraz życzyła zdrowia, wytrwałości w realizacji planów i zamierzeń, odnoszenia sukcesów, czerpania radości i satysfakcji z pracy.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w przygotowanie i realizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej informacji z gali na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Uczenie jest niekończącą się podróżą…

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-10-21 00:20:38