Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

 

„Martwe znasz prawdy,

nieznane dla ludu,

Widzisz świat w proszku,

w każdej gwiazd iskierce;

Nie znasz prawd żywych,

nie obaczysz cudu!

Miej serce i patrzaj w serce!”

 

                  Adam Mickiewicz: "Ballady i romanse".

 

 

 

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Aby dobrze spełniać się w tej roli - poza wiedzą i doświadczeniem - trzeba posiadać umiejętności nawiązywania relacji z uczniami, budowania autorytetu, a także być opiekunem, liderem oraz przyjacielem.

 

14 października 2022 r. w Dniu Edukacji Narodowej w sali kina „Forum” w Bolesławcu uhonorowani zostali nauczyciele, dla których przekazywanie wiedzy i kształcenie umiejętności to prawdziwa pasja, a nie tylko zawód.

 

W bolesławieckich obchodach Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli przedstawiciele samorządu, organizacji, instytucji, jak także dyrektorzy Miejskich Przedszkoli Publicznych i Szkół Podstawowych wraz z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi. Organizatorem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej była społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu.

 

Podczas uroczystości Pan Piotr Roman - Prezydent Miasta Bolesławiec, życzył pracownikom oświaty czerpania radości i satysfakcji z pracy z wychowankami oraz wręczył listy gratulacyjne dyrektorom i nauczycielom, którzy otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec. Dyrektorzy miejskich przedszkoli i szkół wręczyli Nagrody Dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.  

 

Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec ze Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymały Panie:

Marta Łagowska i Aleksandra Szylin.

 

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi:

Melania BalińskaAdrian BanyśKamila BiesiadeckaAnetta ChodorowskaGizela GrabowskaMonika JastrząbekAgnieszka MarkowiczAgnieszka MichalikBożena ObozaBożena Oleksiuk-RokosznaJustyna OrszulakRenata PałkaHalina SkrzypekRenata SzustakowskaZdzisław WeissKatarzyna WierzejskaJulita WitnikElżbieta Zielonka.

 

Pani Anna Goździk - dyrektor szkoły, złożyła wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulacje oraz życzyła zdrowia, wytrwałości w realizacji planów i zamierzeń, odnoszenia sukcesów, czerpania radości i satysfakcji z pracy.

 

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w przygotowanie i realizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Więcej informacji z gali na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

Uczenie jest niekończącą się podróżą…

 

 

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-10-21 00:20:38
Data edycji: 2023-10-16 22:12:27
Ilość wyświetleń: 264

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej