Dzień Dziecka w kl. 7a i 7c

Dnia 31 maja 2022 r. klasa 7a i 7c z okazji Dnia Dziecka wybrała się na wycieczkę do „GOjump” we Wrocławiu. Uczniowie pojechali do stolicy naszego województwa pociągiem. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kolejami dolnośląskimi, gdyż w większości przypadków przemieszczamy się w dzisiejszym świecie samochodami.

„GOjump”

Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie praktycznie nie działa grawitacja, podłoga jest jedną wielką trampoliną, a z każdym krokiem skaczemy coraz wyżej i wyżej. Przy okazji mamy mnóstwo frajdy, spalamy kalorie i nie chcemy tego świata opuszczać. No dobrze, teraz zejdźmy na ziemię – takie miejsca naprawdę istnieją! Parki trampolin to spełnienie dziecięcych marzeń i świetna rozrywka dla całej rodziny!

Parki trampolin to duże parki rozrywki dla całych rodzin, gdzie znajdziecie kilkadziesiąt trampolin, zlokalizowanych obok siebie w różnych kombinacjach. Poza tym pojawiają się również baseny wypełnione gąbkami, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe. Przed zajęciami uczniowie rozebrali się w szatni i zostali zaopatrzeni w specjalne antypoślizgowe skarpetki. Potem wszyscy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa. Następnie podzielono uczniów na dwie grupy i pod opieką trenera udali się na rozgrzewkę. Część ćwiczyła na mniejszej platformie w bardziej kameralnym składzie, a część poszła na większą platformę. Trenerzy pokazali uczniom różne kombinacje skoków i ekwilibrystycznych wariacji. Po dłuższej rozgrzewce i zorganizowanej zabawie wszyscy dostali czas wolny, aby wykorzystać go według własnego gustu i upodobań. Zaczął się czas „free style” na trampolinach. Wszyscy świetnie się bawili, a z trampolin zeszliśmy zmęczeni, ale pełni radości.

Zwieńczeniem wycieczki była podróż powrotna kolejami dolnośląskimi PKP.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Maksymów, Agnieszka Markowicz i Patrycja Kasperek.

Opracowała Patrycja Kasperek

Data dodania: 2022-06-01 20:34:21