Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dyplom UNICEF dla szkoły za udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka

Dyplom UNICEF dla szkoły za udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała dyplom wraz z zaświadczeniem za zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w 2020 roku oraz zaangażowanie w działania pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie. Podziękowania dla placówki złożył także Marek Krupiński - Dyrektor Generalny Stowarzyszenia UNICEF Polska.

 

„Nasze prawa - ważna sprawa” - pod takim hasłem odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowane przez UNICEF Polska. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przybrały w tym roku formę projektu, którego koordynatorem był opiekun Samorządu Uczniowskiego - Adrian Banyś.

 

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zostały przeprowadzone w trybie zdalnym. Społeczność szkolna włączyła się w akcje pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie i zrealizowała ciekawe przedsięwzięcia. Jednym z nich była akcja „Wspólna podróż po Jemenie” dotycząca zapoznania dzieci z trudną i ciężką sytuacją ich rówieśników w tym kraju, podczas wspólnego oglądania prezentacji w czasie zajęć on-line oraz w domu z najbliższymi. W ramach akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” uczniowie wykonali prace plastyczne oraz graficzne obrazujące wizję lepszego świata dla dzieci w Jemenie. Młodzież rozwiązywała także quiz on-line pt. „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka”. Pytania poświęcone zagadnieniom praw dziecka, nawiązujące do sytuacji dzieci w Jemenie, okazały się doskonałym sposobem na wspólną naukę w trybie zdalnym oraz w domu. 

 

Za przeprowadzenie projektu odpowiedzialny był koordynator. Do jego głównych zadań należało: utrzymywanie kontaktu z UNICEF Polska, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane przez organizację materiały, zaangażowanie społeczności szkolnej w działania pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie, złożenie raportu końcowego z przeprowadzonych działań w ramach akcji. W swojej pracy koordynator wykazał się dużym zaangażowaniem, które przełożyło się na zwiększenie świadomości uczniów oraz rodziców na temat praw najmłodszych, jak także trudnej sytuacji dzieci i ich rodzin w Jemenie. 

 

Projekt Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF miał na celu: włączenie placówki w uroczyste obchody dnia 20 listopada, zaangażowanie społeczności szkolnej w działania pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie, uświadomienie uczniom znaczenia praw najmłodszych i ich konsekwencji w codziennym życiu, przybliżenie zagadnienia praw dziecka rodzicom oraz wykazanie się solidarnością z najbardziej potrzebującymi dziećmi na świecie.

 

Koordynator akcji składa serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

 

20 listopada to szczególna data, która powinna kierować naszą myśl ku dzieciom i ich prawom.

 

Adrian Banyś

 

Data dodania: 2021-02-04 16:36:02
Data edycji: 2021-02-04 18:34:08
Ilość wyświetleń: 135

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej