Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dyplom dla szkoły za udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z UNICEF

Dyplom dla szkoły za udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z UNICEF

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała dyplom wraz z zaświadczeniem za zaangażowanie w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF i świętowanie 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w dniu 20 listopada 2019 r. Podziękowania dla placówki złożył także Marek Krupiński - Dyrektor Generalny Stowarzyszenia UNICEF Polska.

 

„Dla każdego dziecka, dzieciństwo” - pod takim hasłem dnia 20 listopada 2019 r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF Polska (organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci). Koordynatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka był opiekun Samorządu Uczniowskiego - Adrian Banyś.

 

Ten wyjątkowy dzień był znakomitą okazją do uczczenia 30. rocznicy uchwalenia Konwencji - najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych oraz do podejmowania różnorodnych inicjatyw i działań związanych nie tylko z prawami dziecka, ale także z jego potrzebami i problemami. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami - Adrianem Banysiem i Agnieszką Markowicz, przygotował na tę uroczystość specjalne spotkanie z klasami, w czasie którego uczniowie zostali zaznajomieni z prawami dziecka opisanymi w poszczególnych Artykułach Konwencji. Wspólne działania klas I-VIII zmierzały do zaznajomienia uczniów ze swoimi prawami.

 

Projekt Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF miał na celu: zorganizowanie uroczystych obchodów 30. Rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w dniu 20 listopada w placówce, przybliżenie uczniom tematyki praw dziecka, uświadomienie znaczenia praw najmłodszych i ich konsekwencji w codziennym życiu, włączenie się w międzynarodowe świętowanie Dnia Praw Dziecka, wykazanie się solidarnością z najbardziej potrzebującymi dziećmi na świecie.

 

Za przeprowadzenie projektu odpowiedzialny był koordynator, którego zaangażowanie przełożyło się na zwiększenie świadomości uczniów na temat praw dziecka. Do jego głównych zadań należało: utrzymywanie kontaktu z UNICEF Polska, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane przez organizację scenariusze lub własne materiały, zorganizowanie wydarzenia szkolnego w dniu 20 listopada - w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, złożenie raportu końcowego z przeprowadzonych działań w ramach akcji.

 

Koordynator obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka – Adrian Banyś, składa serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w uroczystość z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF. 20 listopada to szczególna data, która powinna kierować naszą myśl ku dzieciom i ich prawom.

 

 

Adrian Banyś

Data dodania: 2020-02-06 22:04:52
Data edycji: 2020-07-08 20:38:18
Ilość wyświetleń: 281

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej