Dyniowe warsztaty plastyczne

DYNIA - to królowa jesieni. Październik jest idealnym miesiącem, by poznać ją bliżej. Znajduje ona zastosowanie w sztuce kulinarnej, ponieważ ma wiele wartości odżywczych, a także stała się pięknym elementem dekoracyjnym naszych domów, balkonów i ogrodów.

Tak wszechstronne warzywo miało swoje „małe święto” w ramach szkolnych zajęć świetlicowych. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o dyni na podstawie filmu edukacyjnego. Dzień ten urozmaiciły nam zabawy ruchowe i zręcznościowe z dynią w roli głównej. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się dyniowe warsztaty plastyczne, na których powstały piękne, wesołe i śmieszne dynie wykonane przez naszych milusińskich. Prace plastyczne dzieci zdobią teraz nasza świetlicę.

Maria Kurhan, Magdalena Powroźnik

Data dodania: 2023-10-27 20:34:42