Dolnośląskie Mecze Matematyczne

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie  należący do Uczniowskiego Koła Matematycznego pod opieką pani Marty Łagowskiej postanowili zmierzyć się z najlepszymi szkołami w województwie podczas Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Organizatorem DMM jest Fundacja Matematyków Wrocławskich we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dnia 30.11.2018r. nasza szkoła zagrała pierwszy mecz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Bolesławcu. Zwycięzcami okazała się nasza reprezentacja w składzie:   Karolina Guzowska, Anna Jadach, Natalia Ziembikiewicz, Alicja Burdukiewocz, Martyna Rudzik, Szymon Jaróg, Igor Szerszunowicz, Adrian Jaskot, Piotr Fila i Kaj Pomichter.

Mecze są nie tylko ciekawym konkursem, ale niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań i znajdowania w nim luk i błędów. Uczą też współpracy w grupie

Następny mecz rozegramy już 21.12.2018r. ze Szkołą Podstawową w Pieńsku.

Opiekun: Marta Łagowska

Data dodania: 2018-11-30 18:25:48