Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dolnośląski Festiwal Nauki- wycieczka kl. 7a

Dolnośląski Festiwal Nauki- wycieczka kl. 7a

W środę, 25 września 2019 r., klasa VII a wraz z opiekunami- p. Agnieszką Markowicz, p. Martą Łagowską, p. Anną Chabiniak oraz p. Bożeną Obozą- pojechała na autokarową wycieczkę naukową do Wrocławia.

Wyjazd odbył się w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jest to impreza popularnonaukowa organizowana co roku we wrześniu i październiku przez wyższe uczelnie Wrocławia, Polską Akademię Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką oraz zjawiskami otaczającego nas świata. Jednym słowem – obowiązkowa impreza dla tych, którzy chcą odkrywać nowe rzeczy i są wyjątkowo ciekawi świata.
Najpierw udaliśmy się na Politechnikę Wrocławską, gdzie napotkaliśmy bardzo dużą ilość stoisk z naukowymi nowinkami i eksperymentami. Braliśmy czynny udział w przeróżnych doświadczeniach fizycznych i chemicznych związanych z dyfuzją, produkcją kosmetyków, akustyką i przyrodą. Ciekawostką jest, że budynek, w którym byliśmy, przez studentów nazywany jest „serowcem” ze względu znaczną ilość okrągłych okien przypominających dziury w żółtym serze…
Po tych pierwszych doświadczeniach fizycznych i chemicznych opuściliśmy nowoczesny „serowy” budynek, gdzie mogliśmy odwiedzić następne stanowiska prezentujące kolejne, nowe doświadczenia. Każdy mógł wybrać to, co go najbardziej interesowało. Na koniec zaproszono nas do sali wykładowej na odczyt dotyczący doświadczeń fizycznych, który był naprawdę wciągający.
Dzień we Wrocławiu był pełen wrażeń. Zmęczeni, ale ogromnie zadowoleni z tej naukowej eskapady, wróciliśmy do Bolesławca.

Przygotowała Maja Wojtowicz

Data dodania: 2019-10-06 22:04:08
Data edycji: 2019-10-06 22:10:10
Ilość wyświetleń: 440

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''

                                                                                                          Jan Paweł II

 

 

''Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć''
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej