„Dobra zabawa i wspinaczka po górach” - wycieczka klas 8a i 7b do Rudaw Janowickich

W dniach 20-21 maja 2024 r. uczniowie klas 8a i 7b pod opieką nauczycieli - pani Elżbiety Zielonki, pani Wandy Wysockiej i pani Justyny Orszulak uczestniczyli w wycieczce do Rudaw Janowickich. Celem wyjazdu była integracja międzyklasowa oraz dobra zabawa, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom podczas całego pobytu.

Pierwszym punktem programu była góra Ostra Mała - jest to formacja skalna z punktem, z którego rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram Sudetów. Następnie odbyło się, wyczekiwane przez dzieci, ognisko z kiełbaskami. Potem przyszła pora na nocleg w schronisku, który upłynął pod hasłem wspólnych zabaw i wypoczynku.

Następnego dnia cała grupa po wspólnym śniadaniu wyruszyła w trasę górską, aby zdobyć najwyższy szczyt Gór Sokolich - Krzyżną Górę. Wejście na sam szczyt było nie lada wyzwaniem dla uczniów oraz nauczycieli. Jednak dobry humor, widoki rozciągające się podczas wspinaczki oraz wspaniała słoneczna pogoda rekompensowały wszystkim uczestnikom trud, jaki trzeba było włożyć, aby dotrzeć na sam szczyt. Uczniowie byli zachwyceni otaczającym ich krajobrazem. Po zdobyciu szczytu cała grupa udała się na wspólny obiad do schroniska „Szwajcarka” w Górach Sokolich i stamtąd wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do autokaru, którym wrócili do Bolesławca.

Podczas tych dwóch dni wszyscy przeżyli wiele wspaniałych i wspólnych chwil, które pozostaną na długo w pamięci uczniów oraz nauczycieli.

Elżbieta Zielonka, Wanda Wysocka, Justyna Orszulak

Data dodania: 2024-05-25 10:45:46