Dni Otwarte Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu

W dniu 20 maja 2022 roku odbyły się Dni Otwarte Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu. W przedsięwzięciu udział wzięła także klasa 8b Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawcą - panem Adrianem Banysiem oraz opiekunem - panią Haliną Rudzik.

Spotkanie odbyło się w formule warsztatów tematycznych z fotografii, weterynarii czy logistyki, w czasie których uczniowie wzbogacali swoje wiadomości, jak także rozwijali talenty, twórczość oraz kreatywność. Była to znakomita okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej bolesławieckiej placówki na rok szkolny 2022/2023, spotkań z młodzieżą oraz nauczycielami. W czasie warsztatów młodzież zwiedziła budynek placówki oraz jej poszczególne pomieszczenia do nauki zawierające odpowiednie wyposażenie związane z wykonywaniem określonego zawodu. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą kształcenia oraz aktualnymi zasadami rekrutacji. Dodatkowo każdy ósmoklasista mógł otrzymać informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte są szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej poszczególnych klas na przyszły rok szkolny.

Forma prezentacji oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych (ZSHiU) spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Dziękujemy pani Elżbiecie Gawlik-Jakubiak za zaproszenie na Dni Otwarte bolesławieckiej placówki.

Udział uczniów klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 3 związany był ze wspomaganiem realizacji działań z zakresu orientacji zawodowej oraz doradztwa zawodowego.

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-05-26 19:41:10