Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dni Otwarte w I LO i ZSOiZ w Bolesławcu

Dni Otwarte w I LO i ZSOiZ w Bolesławcu

W dniu 26 kwietnia 2022 roku odbyły się Dni Otwarte I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu. W przedsięwzięciu udział wzięła także klasa 8b Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawcą - panem Adrianem Banysiem oraz opiekunem - panią Justyną Orszulak.

 

Spotkanie odbyło się w formule warsztatów tematycznych m.in. językowych czy muzyczno-tanecznych, w czasie których uczniowie wzbogacali swoje słownictwo, jak także rozwijali talenty, twórczość oraz kreatywność. Była to znakomita okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej bolesławieckiej placówki na rok szkolny 2022/2023, spotkań z młodzieżą licealną oraz nauczycielami, w tym także wychowawcami przyszłorocznych klas pierwszych. Mottem spotkania był „Klaps 2022” - czyli filmowo wkraczamy w kolejny etap edukacji. Dodatkowo każdy ósmoklasista mógł otrzymać informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte są szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej poszczególnych klas na przyszły rok szkolny.

 

W tym wyjątkowym dniu uczniowie klasy 8b wraz z opiekunami udali się także do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu. W czasie spotkania młodzież zwiedziała budynek placówki oraz jej poszczególne pomieszczenia do nauki zawierające odpowiednie wyposażenie związane z wykonywaniem określonego zawodu. W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą kształcenia oraz aktualnymi zasadami rekrutacji. Każdy ósmoklasista otrzymał także informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte są szczegółowe informacje o Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

 

Forma prezentacji oferty edukacyjnej I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

 

Udział uczniów klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 3 związany był ze wspomaganiem realizacji działań z zakresu orientacji zawodowej oraz doradztwa zawodowego.

 

Adrian Banyś

Data dodania: 2022-04-30 17:42:34
Data edycji: 2022-04-30 17:50:41
Ilość wyświetleń: 99

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej