Dni Kultury Międzynarodowej

W ramach działań projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!” pod hasłem „Razem znaczy Więcej” - realizowanego przez organizację UNICEF i Fundację Santander Bank Polska, zostało zorganizowanych wiele przedsięwzięć związanych z obszarami edukacji, kultury i rozrywki. Jednym z nich były Dni Kultury Międzynarodowej, podczas których uczniowie poznali najważniejsze zwyczaje i święta krajów niemiecko- oraz anglojęzycznych. Okres związany z realizacją wyznaczonych założeń projektu pozwolił uczniom doświadczyć wielu możliwości, jakie dają nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, które nie tylko bawią, ale i ułatwiają uczenie się, nabywanie nowych umiejętności oraz komunikację.

W ramach Dni Kultury Międzynarodowej zostały zorganizowane obchody z okazji „Europejskiego Dnia Języków Obcych”. Podczas zajęć pedagodzy uświadomili uczniom bogactwo i różnorodność językową Europy, zwrócili uwagę na wielojęzyczność i kulturę jej mieszkańców, a także rozwijali umiejętności językowe uczniów poprzez pracę z wirtualnym podręcznikiem oraz udział w grach i zabawach w ramach nauczanego języka obcego.

Koordynator: Adrian Banyś

Data dodania: 2020-11-11 22:56:09