Dni bajkowych postaci w naszej szkole

Dni 7- 9.11.2022 r. były pełne wrażeń i ciekawych bajkowych postaci w naszej szkole.

W klasach I-III bajkowe postacie zostały zaprezentowane na zajęciach z j. angielskiego pod kierunkiem- p. P. Kasperek oraz p. A. Banysia. Dzieci poznawały historię Czerwonego Kapturka Ch. Perrault`a  w języku angielskim, uczyły się nowych słówek oraz ilustrowały poznaną bajkę.

Zajęcia w świetlicy umiliła dzieciom wróżka, która wraz z p. M. Kurhan czytała ulubione bajki H.Ch. Andersena. Uczniowie zastanawiali się również nad cechami utworów literackich, jakimi są bajka oraz baśń, a na koniec odgadywali zagadki związane z bajkowymi postaciami i ilustrowali ulubione postaci bajkowe.

W kolejnym dniu bajkowych postaci odbył się w klasach drugich bal, na którym pojawiły się księżniczki, królewny, króle, rycerze, wróżki, elfy, czerwone kapturki, wilki, krasnale, koty w butach i wiele, wiele innych postaci.

Bal rozpoczęły trzy wróżki- dwie p. Agnieszki oraz p. Melania zapraszając uczniów klas drugich do wspólnej zabawy. Podczas naszego spotkania były prezentacje bajkowych postaci, wiersze i przedstawienie, które było biletem wstępu do naszej bajkowej krainy. Wydarzenie było wyśmienite, zagadki związane z rekwizytami bajkowymi i piosenki bajkowe odgadliśmy w mig, a na koniec wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, aby uwiecznić te wspaniałe chwile. Podczas balu wykorzystaliśmy możliwości sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt pozwoliło na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy.

Mamy nadzieję, że taki rodzaj aktywności na zajęciach, wspierający i zachęcający do czytelnictwa w naszej szkole podobał się wszystkim i  w kolejnym roku również nie zabraknie wróżkom sił i energii, aby powtórzyć podobną zabawę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klas drugich oraz nauczycielom j. obcych, a także wychowawczyniom klas drugich za zaangażowanie w nasze szkolne przedsięwzięcie.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2022-11-09 19:08:22