Dentobus dolnośląski - profilaktyka stomatologiczna NFZ

W dniu 22 września 2022 r. w godz. 12.30-14.30 naszą szkołę odwiedził Dentobus w ramach programu bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej NFZ Dentobus dolnośląski. Akcja miała zostać przeprowadzona już w ubiegłym roku szkolnym, jednakże, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, została przeniesiona na wrzesień/październik aktualnego roku szkolnego.

Warunkiem wzięcia udziału ucznia w badaniu profilaktycznym było posiadanie podpisanego przez jego rodzica/opiekuna oświadczenia-zgody. Każde przebadane dziecko otrzymało kartę profilaktyki młodego pacjenta, w której oceniono m.in. uzębienie, zgryz, stan przyzębia. Wskazano ewentualne konsultacje specjalistyczne, potrzeby leczenia zachowawczego itp.

Badanie wykonał licencjonowany lekarz-dentysta - Pani Justyna Kopel z firmy DirectMedic Wrocław.

Cała akcja przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, co widać po uśmiechu małych pacjentów. Na koniec każdy z nich otrzymał naklejkę „Dzielny Pacjent". Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu.

Koordynatorem szkolnym akcji była Julita Witnik - pedagog szkoły.

Data dodania: 2022-09-23 19:05:18
Data edycji: 2022-09-23 19:19:43