Dbam o zdrowie

W dniach 17- 29.04.2023r. w naszej świetlicy odbył się cykl zajęć mających na celu promowanie zdrowego trybu życia.

Jak się odżywiać, jakie znaczenie ma higiena osobista dla zdrowia, o tym wszystkim dzieci dowiedziały się podczas spotkania z Panią pielęgniarką.

Wspólnie oglądaliśmy prezentację przygotowaną przez higienistkę Panią Katarzynę Kurhan. W świetlicy zorganizowana została również projekcja filmu pt. " Śnieżnobiały uśmiech", podczas której dzieci dowiedziały się, jak dbać o zdrowe zęby.

W wyznaczonym tygodniu odbyły się również zajęcia czytelnicze z Panią Agnieszką Markowicz, w trakcie których dzieci poznały Maksa- głównego bohatera książki pt. "Maks dba o zdrowie". Podczas zajęć wykonywaliśmy różnego rodzaju czynności: rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, tworzyliśmy prace plastyczne, układaliśmy piramidę zdrowego żywienia oraz tworzyliśmy plan dotyczący zniwelowania nadmiernego hałasu w świetlicy.

Wszystkie działania miały na celu przypomnienie dzieciom, że zdrowie to największy skarb człowieka.

Krystyna Kurhan, Bożena Oboza

Data dodania: 2023-05-05 18:12:13