„DANCE SHOW” – konkurs taneczny w rytmie hitów!

Taniec to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej. W zależności od tego, który rodzaj tańca wybierzemy – taniec towarzyski, nowoczesny lub klasyczny – każdy styl da nam szereg korzyści fizycznych i psychicznych.

Dnia 29 stycznia 2020 r. uczniowie kl. IV-VI uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Adriana Banysia pt. „Ewolucja tańca – przemiany tańca na przestrzeni wieków oraz jego zalety i rodzaje”.  W czasie warsztatów każdy mógł dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na temat historii tańca - od towarzyskiego aż po współczesny oraz jak zmieniały się style układów choreograficznych do poszczególnych utworów muzyki popularnej.

W tym szczególnym dniu w ramach zabawy karnawałowej odbył się także konkurs taneczny  „DANCE SHOW” dla klas IV-VIII. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami - Adrianem Banysiem i Agnieszką Markowicz. Uczniowie przybyli na zabawę w strojach karnawałowych. Każdy z nich uczestniczył w licznych grach i zabawach karnawałowych. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom.

Poszczególne reprezentacje klas IV-VIII przygotowały interesujące oraz ciekawe układy choreograficzne do wybranych utworów muzyki tanecznej. Uczniowie tańczyli w rytm karnawałowych przebojów. Najbardziej roztańczoną klasą okazała się klasa 4 a i jej reprezentantki – Hanna Kulig i Maryna Shmyrko. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Na każdego uczestnika czekał słodki upominek. W czasie zabawy uczniowie mogli zakupić ciasto przygotowane przez rodziców uczniów kl. IV-VIII.

Wyniki konkursu „DANCE SHOW”:

1 miejsce –  Hanna Kulig i Maryna Shmyrko (klasa 4 a),

2 miejsce – Małgorzata Kulig, Natalia Pastusiak i Natalia Krzyśko (klasa 6a),

3 miejsce – Maja Burdzy i Livia Grzybowska (klasa 5a) / Lena Kunecka, Mariia Tatsiuk i Natalia Wilk (klasa 5b).

Wyróżnienie:

- Nikola Raubo (klasa 6 b),

- Aleksandra Bowszys, Joanna Markowicz i Anastazja Duda (klasa 5c).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY oraz życzymy dalszych sukcesów tanecznych !!!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego kierują także podziękowania dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe przy zakupie nagród dla laureatów konkursu oraz rodzicom uczniów kl. IV-VIII za przygotowanie wyśmienitych wypieków.

Adrian Banyś

Data dodania: 2020-01-30 20:17:10