CYFROWA AKADEMIA GOSPODARCZA

Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, dotyczące zapoznania uczniów naszej szkoły  z Cyfrową Akademią Gospodarczą - nowoczesną, całkowicie bezpłatną platformą e-learningową, która między innymi umożliwia młodzieży poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu doradztwa zawodowego.

Dzięki Cyfrowej Akademii Gospodarczej uczniowie dowiedzą się, jak założyć własny biznes, łatwiej zrozumieją procesy i mechanizmy gospodarcze, poznają przysługujące im prawa oraz - przede wszystkim - będą świadomie dokonywali wyborów finansowych.

Do wzięcia udziału w internetowych zajęciach zgłosili się głównie uczniowie klasy 7A i 7B oraz kilkoro uczniów klasy 8A.

Cyfrowa Akademia Gospodarcza to: - 80 interaktywnych wykładów,

- 80 godzin konsultacji on-line,

- 4 gry,

- 80 infografik utrwalających wiedzę,

- autentyczne historie doświadczonych przedsiębiorców,

- certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę.

Zakres tematyczny Cyfrowej Akademii Gospodarczej

 Pierwsze kroki  Dlaczego powinieneś zainteresować się ekonomią? Co zyskasz, będąc przedsiębiorczym? I czy każdy może zostać przedsiębiorcą?

 Skutecznie do celu Jak efektywnie rozwijać siebie, swój biznes i swoje otoczenie?

 Historia i współczesność Jak wyglądała polska droga od gospodarki centralnie sterowanej do kapitalistycznej?

 Nie takie prawo straszne Co trzeba wiedzieć, prowadząc biznes w Polsce, czyli prawo gospodarcze w pigułce.

Adres strony www.: www.cyfrowaakademiagospodarcza.pl

Trzymamy kciuki za owocną pracę uczniów z platformą Cyfrowa Akademia Gospodarcza ! J

nauczyciel doradztwa zawodowego Estera Żak

Data dodania: 2019-01-16 12:45:33