Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Dnia 19 października  uczniowie z klas 4a, 4b i 4c wraz z opiekunami B.Rokoszną, A.Banysiem, T.Bugajem oraz S.Herbut gościli  w nowo otwartej Bibliotece Miejskiej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu na  pokazie pt.: „Umysł otwarty”. Przybyli z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy animatorzy w przystępny sposób  wyjaśniali uczniom skomplikowane zagadnienia naukowe. Zgromadzone  eksponaty posłużyły lepszemu zrozumienie zjawisk i procesów fizycznych zachodzących w przyrodzie, a odbieranych zmysłami. Sprawili że zjawisko załamania światła i złudzenie optyczne stało się od tego czasu  bardziej zrozumiałe.  Uczniowie byli zafascynowani modelami urządzeń  oraz ciekawym i nowatorskim sposobem przekazywania wiedzy przez pracowników  Centrum Nauki  Kopernik z Warszawy. Dzieci miały też  okazję odbyć  spotkanie informacyjne z panią  bibliotekarką  z działu dla  Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej. Uczniowie- w ramach przypomnienia -zostali poinstruowani odnośnie zapisu ,zasad wypożyczania książek oraz  kulturalnego zachowania się w obiekcie na co dzień.

Data dodania: 2018-10-25 12:04:20
Data edycji: 2018-10-25 12:07:41