Bieg Tropem Wilczym 2022

6 marca 2022 roku społeczność naszej szkoły wystartowała w biegu „Tropem Wilczym”. Od 2011 roku właśnie tego dnia obchodzimy święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Nasze reprezentacja szkoły wystartowała w biegu na dystansie 1963 metrów – to symboliczna odległość, nawiązująca do roku, w którym został zamordowany ostatni partyzant podziemia antykomunistycznego – Józef Franczak, pseudonim „Lalek”.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu: Livia Grzybowska, Sebastian Surkont, Filip Szymański, Emilia Pikuła, Patryk Synożyc, Kacper Cebo, Kacper Janowski, Kuba Sadowski, Kuba Balacz, Dawid Matuszek, Maja Grzeszczuk, Agata Korycka, Jan Maksymów, Alicja Jaśko, Nel Tasdelen, Oliwia Walkowiak, Zuzia Różnicka, Milena Kotwica, Maja Stachowska, Max Anduła, Martyna Faltyn, Oskar Rak, Lena Nikodem, Adam Kotwica, Szymon Rudzik, Weronika Cieśla, Carmen Żekieć, Paweł Błotny, Piotr Błotny, Zuzanna Błotna, Piotr Polak, Szymon Dembkowski, Michał Pikuła, Joanna Markowicz, Wiktoria Rzeczkowska, Nika Holovczenko, Szymon Kafel.

Bliższe informacje dot. wydarzenia znajdziecie na stronie sportowego lokalnego portalu wraz z pomierzonymi wynikami biegu każdego z Was

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników dzisiejszego biegu.

Do zobaczenia za rok!

Opracowała Patrycja Kasperek