Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - spotkanie z policjantami

W dniu 2 października 2024 roku uczniów klas pierwszych odwiedzili wyjątkowi goście - POLICJANCI z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa. Dlatego uczniowie naszej szkoły z uwagą słuchali wskazówek Panów Policjantów, którzy pouczali, jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, kiedy idziemy pieszo lub jedziemy: rowerem, hulajnogą, deskorolką czy na rolkach.

Podczas spotkania policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy oraz chodniku. Zwrócili szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Młodsi słuchacze z zaciekawieniem oglądali również akcesoria policyjne. Było wiele pytań oraz ważnych odpowiedzi.

Spotkanie z policjantami jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Agnieszka Michalik, Melania Balińska

Data dodania: 2024-10-07 20:41:46