Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dla Polaków dzień 11 listopada 1918 r. był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary, a także symbolem zwycięstwa. Tego dnia co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tymi słowami rozpoczął się apel z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez uczniów kl. 8c i 3b pod kierunkiem wychowawców pani Małgorzaty Maksymów oraz pani Urszuli Szai. Przybyłych na uroczystość powitała dyrektor - pani Anna Goździk. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zgromadzeni obejrzeli krótką lekcję historii, która przedstawiała okoliczności, w których Polska utraciła swoją wolność. Podczas uroczystości uczniowie zaśpiewali pieśni patriotyczne „Rotę”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, „My pierwsza brygada”. Na zakończenie apelu wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn szkoły „Armio Krajowa”.

Możemy być dumni z naszych uczniów, być spokojni o ich patriotyczne wychowanie, bowiem zawsze w naszej szkole pielęgnowano wartości i tradycje patriotyczne, a hasła Bóg, Honor, Ojczyzna zawsze były bliskie naszym sercom.

Małgorzata Maksymów

Data dodania: 2022-11-20 20:40:00