Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Akcja Żonkile z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

Akcja Żonkile z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu  przystąpili do akcji Żonkile z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

 

Tematem przewodnim tegorocznej akcji była miłość.

Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, pytał w książce "I była miłość w getcie": "Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Dlaczego nikogo to nie interesuje?". Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowimy się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale również nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim - czytamy na stronie muzeum.

 

19 kwietnia przypadła rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu włączyli się w obchody ogólnopolskiej akcji  „Żonkile 2022” , aby uczcić 79 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Edukatorzy w muzeum przygotowali dla uczniów z całej Polski materiały edukacyjne, które przybliżyły nam historię tych wydarzeń. Wspólnie wykonaliśmy także papierowe żonkile – symbol zbiorowej pamięci, który jest podkreśleniem siły wspólnoty, znaczenia solidarności i potrzeby dialogu ponad podziałami.

 

Nauczyciele zaangażowani w zorganizowanie akcji w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu- Agnieszka Markowicz, Małgorzata Maksymów, Patrycja Kasperek.

 

 

                                                                                                                             Opracowała Patrycja Kasperek

 

Data dodania: 2022-05-10 19:34:52
Data edycji: 2022-05-11 19:18:20
Ilość wyświetleń: 77

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej