Akcja Żonkile z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

Losy ludności cywilnej motywem przewodnim akcji Żonkile.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu przystąpili do akcji Żonkile z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

19 kwietnia przypadła rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się już po raz drugi w obchody ogólnopolskiej akcji  „Żonkile 2023”, aby uczcić 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Edukatorzy w muzeum przygotowali dla uczniów z całej Polski materiały edukacyjne, które przybliżyły nam historię tych wydarzeń. Wspólnie wykonaliśmy także papierowe żonkile - symbol zbiorowej pamięci, który jest podkreśleniem siły wspólnoty, znaczenia solidarności i potrzeby dialogu ponad podziałami.

Nauczyciele zaangażowani w zorganizowanie akcji w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu - pani Agnieszka Markowicz, pani Małgorzata Maksymów, pani Patrycja Kasperek.

/Opracowała Patrycja Kasperek/

Data dodania: 2023-04-19 21:22:57